V tejto sekcii nájdete oblasti v ktorých vám viem pomôcť osobným vedením. Sú ľudia, ktorým vyhovuje keď si všetko pre seba nájdu sami a nechcú sa nikoho pýtať. Stojí to však viac času a energie, ako by ste sa niekoho napriamo opýtali, čo máte robiť a ako máte postupovať. Všetko čo ponúkam som osobne vyskúšal a som pripravený odpovedať na všetky vaše otázky.

Tiež uvediem aký finančný potenciál daná oblasť má. Treba si však uvedomiť, že čísla sú orientačné a že v biznise vám nikto nebude nič garantovať. Ako hovorí reklama:minulé výnosy nie sú v žiadnom prípade zárukou výnosov budúcich:)

Informačné produkty

Dalo by sa povedať, že jedna z oblastí, ktorú by som označil za moju srdcovku. K dnešnému dňu som vytvoril takmer 40 informačných produktov, väčšinu z nájdete na mojom vlastnom elearningovom portáli Môjwebinar.sk. Ktorý sa inak veľmi blíži tomu,čo by som označil za pasívny príjem.

V rámci informačných produktov, hovoríme o ebookoch, audio knihách, video kurzoch,ale aj rozličných brožúrkach alebo členských zónach. Proces tvorby informačného produktu nie je len o produkte samotnom ale aj o nastavení predajnej stránky, platobnej brány, fakturácie, zasielania mailov a pod. Možno to na prvý pohľad vyzerá celkom desivo, ale vďaka moderným platformám ako je napr. wordpress, si už aj dnes človek ktorý má základné pc zručnosti vie sám pre seba postaviť webovú stránku a využiť ju na generovanie príjmu.

Ak ste na internete nezarobili ani euro, tak by som možno odporúčal začať rovno s týmto. vyžaduje si to relatívne nízku úroveň zručností a vlastne nemáte čo pokaziť.

Vedľa uvidíte screenshoty ktoré ukazujú niektoré príjmy z predaja elektronických produktov. Potenciál tejto oblasti sa pohybuje v rozmedzí desiatok eur mesačne až po tisícku a viac. Dá sa povedať,že podobné to bude so všetkými ďalšími uvedenými oblasťami podnikania na internete.

Všetky moje online kurzy a info produkty nájdeš na webe Akadémia osobného rastu.

Predaj ebookov na Amazone

Predávať ebooky sa samozrejme dá aj na Slovensku, ale predstavte si aký obchodný potenciál sa skrýva v trhu ktorý má viac než 200 miliónov kupujúcich.

Keď som zo svojím podnikaním na internete začínal,tak ma vôbec nenapadlo, že by som mal uvažovať vo veľkom. Amazon, na ktorom som si kupoval sám mnoho ebookov, sa jednoznačne dá považovať za jedného z najväších internetových predajcov na svete a celkom dlho mi trvalo, kým som pochopil, že jeho plaforma je otvorená aj pre iných spisovateľov a obchodníkov.

Tak ako v inom biznise tak aj podnikanie s ebookmi je to o tom, že si vytvoríte systém a ten systém potom pracuje za vás. V prvom roku mi moje ebooky na Amazone vyniesli takmer 800 EUR. Možno vám to nepríjde veľa, ale treba si uvedomiť, že som na tvorbe kníh strávil maximálne niekoľko desiatok hodín  a  potom sa ten systém už staral sám o seba. A aj v dnešnej dobe mi stále za knihy chodia peniaze aj keď sa o tento stream príjmov takmer vôbec nestarám. Viem však, že by stačilo málo aby som prilial trochu oleja do tohoto ohníka a zase sa rozhorí naplno.

Predaj fyzických produktov na Amazone

Akonáhle som začal s predávaním ebookov na Amazone, tak to bola len otázka času, kedy sa dostanem k tomu, že tretie strany, teda obchodníci môžu predávať na Amazone aj tovar. S predajom tovarov cez internet som už skúsenosti mal, pretože prevádzkujem niekoľko eshopov, ale ako pri ebookoch tak aj pri tovare ste veľmi limitovaný veľkosťou Slovenska. Ale dostať svoj produkt na americký trh a tam ho predávať, to bol celkom iný level.

Toto je obchodný model, ktorý zatiaľ vyzeral pre mňa najkomplikovnejšie, ale zas mal ( a má) najväčší potenciál. Už teraz som prekročil hranicu obratu viac ako 10,000 EUR a ďalej je len na mne ako tento model budem škálovať.

A možností je tam veru neúrekom. Tu sa obratovo môžete pohybovať rádovo v tisíckach až desiatkach tisíc eur mesačne.

Predaj na Ebay

Priznám sa , že toto je oblasť, ktorá ma veľmi neoslovila, ale peniaze som tam zarobil. Ono je to zvláštne, keď sa budete okolo podnikania na internete nejakú dobu pohybovať, tak vám niektoré oblasti viac prirastú k srdcu ako iné a budete mať väčšiu chuť sa im venovať, než nejakým iným.

Samotný Ebay je opäť platforma, ktorá sa dá zužitkovať rozličným spôsobov, ktoré sa odlišujú predovšetkým v tom, ako získavate tovar, ako zisťujete čo sa predáva a podobne. Akonáhle máte zvládnuté tieto dve položky, tak ste v podstate naplno zvládli podnikanie na ebay.
Vstupné investície sú v niektorých prípadoch nulové, možné zisky sa pohybujú v rádovo stovkách až tisíckach eur.

Podnikanie ne Fiverr

Keď som si na Fiverr dal svoj prvý inzerát, ani som veľmi neveril, že niečo predám. Ale zase, bol to vstup na zahraničný trh a v tom obrovskom množstve potenciálnych kupujúcich som našiel svojich kupcov aj ja.

Fiverr je veľmi populárna platforma pre mikropráce (podbne ako na jaspravim.sk) kde uverejňujete svoje inzerátiky a čakáte kým si váš mikro job niekto kúpi. Každý job môže trvať niekoľko minút. Mám napríklady gigy, ktoré mi travajú asi minútu a zarobím 5 USD (to je najnižšia cena za ktorú sa práca da vykonávať). Ale napr. zrovna teraz som dokončil gig, ktorý mi trval asi 2 minúty a zarobil som 50 USD.

V tomto roku sa mi podarilo doposial zarobiť niekoľko stovák USD a potenciál tohto portálu sa pohybuje od desiatok do stovák eur mesačného zisku pri veľmi nízkych alebo takmer nulových investíciách.
Celá administrácia je veľmi jednoduchá a záleží len na vašej kreativite aké inzeráty si viete vymyslieť, aké služby viete ponúkať a samozrejme nakoľko sa vám podarí presadiť v celosvetovej konkurencii.

Predaj cez eshop

Z eshopmi som začal asi pred 5 rokmi. Mnoho som ich založil, niekoľko som ich zrušil a niektoré mi generujú príjem dodnes. Prešiel som niekoľkými plaformami či už platenými alebo bezplatnými a musel som riešiť všetky oblasti, ktoré s prevádzkovaním eshopu na Sk alebo aj vo svete súvisia. Musel pracovať na marketingu, ceno tvorbe, zasielaní, účtovníctve (tam ide všetok kredit mojej manželke:) a mnohých ďalších oblastiach.

Stále si myslím, že v ecommerce je budúcnosť, ale zase by som sa zameral skôr na globálny trh a špecifické segmenty trhu. Vstupné náklady môžu byť takmer nulové (tovar nakupujte až keď zákaznník tovar zakúpi) a zisky sa môžu pohybovať od desiatok eur, keď to naozaj máte ako side biznis až po niekoľko tisíc eur mesačne (nebavíme sa o veľkých hráčoch ako je alza, martinus a pod.)

Čo sa veľkosti  eshopu týka pohybujeme sa v oblasti skôr tzv. obývačkových eshopov, na ktoré niektorí pozerajú cez prsty, ale ja som tak začínal a myslím že ak sa všetko robí poriadne, tak je to dobrý spôsob ako začať podnikať.

Amazon Affiliate

Tak toto je ďalšia oblasť, kde vám Amazon umožní zarobiť. V tejto chvíli je to oblasť, ktorú veľmi dôkladne skúmam, takže si netrúfam čokoľvek komukoľvek radiť, ale verím, že o pár mesiacov budem vedieť povedať, či mi vie táto nová cesta priniesť nejaký príjem alebo nie.